Erenler’de Temmuz Ayı Meclisi Gerçekleşti

Güncel 01.07.2024 - 17:32, Güncelleme: 01.07.2024 - 20:10 894 kez okundu.
 

Erenler’de Temmuz Ayı Meclisi Gerçekleşti

Erenler Belediyesi Temmuz Ayı meclisini Belediye Başkanı Şenol DİNÇ’in Başkanlığında gerçekleştirdi.

Erenler Belediyesi 2024 yılı Temmuz Ayı olağan Meclis toplantısı Belediye Başkanı Şenol DİNÇ Başkanlığında Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti. Toplantıda 2 gündem maddesi karara bağlandı. PAZAR YERLERİ İLE İLGİLİ KOMİSYON KURULDU Erenler İlçesi sınırlarında yer alan Pazar alanları ile ilgili gelecekte yapılabilecek her türlü değişiklik ve geliştirme için Meclis bünyesinde Pazar Yerleri ile ilgili komisyon kurularak üyeler seçildi. Komisyon seçimiyle ilgili söz alan Erenler Belediye Başkanı Şenol DİNÇ, özellikle artan ilçe nüfusu ve hizmet kalitesinin arttırılması ile ilgili şunları kaydetti; “Kurulan komisyonumuz Erenler ilçemiz için hayırlı olsun. Çarşamba Pazarımız, sebze pazarımız ve diğer pazarlarımızla ilgili komisyonumuz bir inceleme yaparak rapor sunacak. Bu rapora istinaden biz de pazarlarımızla ilgili yapılması gereken ne varsa çalışacağız ortaya koyacağız. Bu şu demek değil, pazarlarımızda değişiklik hazırlığı yapıyor değiliz ama ilerleyen süreçte karşımıza çıkabilecek her türlü problemle ilgili elimizde raporumuz hazır bulunmalı. Belediyemiz bünyesinde ilgili müdürlüklerimiz de gerekli çalışmalarını yapmakta.” BİR KOMİSYON DA SOKAK HAYVANLARI İÇİN KURULDU Gündemin 1. Maddesi kapsamında kurulan Pazar Yerleri İnceleme Komisyonunun ardından bir komisyon da Sokak Hayvanları ile ilgili komisyon kuruldu. Önümüzdeki günlerde sokak hayvanları ile ilgili yapılması beklenen yasa değişikliğinden önce belediyenin neler yapabileceği ve ilçe genelinde sokak hayvanlarıyla ilgili neler yapılabileceğini raporlayacak olan Sokak Hayvanları Komisyonu hakkında açıklamada bulunan Erenler Belediye Başkanı Şenol DİNÇ; “Hepimiz hayvan severiz. Ve asla hayvanlarımıza zarar gelmesini istemiyoruz. Fakat saldırgan olan hayvanlarımızla ilgili neler yapılabilir noktasında çalışmalarımızı belediyemiz bünyesinde tamamlamış sayılırız. Fakat meclisimizde kurulan komisyonun da raporu bizler için önemli bir yer alacak.” Dedi. AFET İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV VE ÇALIŞMA YÖNETMELİĞİ MECLİSTEN GEÇTİ Meclis gündeminin 2. Maddesinde yer alan Afet İşleri Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği meclis oylaması sonrası kabul edildi. Teklif öncesi açıklamada bulunan Başkan Şenol DİNÇ, afet konusunda hassasiyetlerini belirterek şunları kaydetti; “Afet İşleri Müdürlüğümüzün görev ve çalışma yönetmeliğini oylayacağız. Güncel ve mevzuata uygun bir şekilde hareket edebilmesi adına afet işleri müdürlüğümüzün çalışmalarına hız verdik. Afet İşleri Müdürlüğümüz kapsamında birçok işi başaracağız. Hazırlık çalışmalarımızda sona gelindi. Gerek coğrafi bilgi sistemi altyapısı tarafında gerekse arama kurtarma ekibinin kurulması gibi konular sonuca varmak üzere.”
Erenler Belediyesi Temmuz Ayı meclisini Belediye Başkanı Şenol DİNÇ’in Başkanlığında gerçekleştirdi.

Erenler Belediyesi 2024 yılı Temmuz Ayı olağan Meclis toplantısı Belediye Başkanı Şenol DİNÇ Başkanlığında Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti. Toplantıda 2 gündem maddesi karara bağlandı.

PAZAR YERLERİ İLE İLGİLİ KOMİSYON KURULDU
Erenler İlçesi sınırlarında yer alan Pazar alanları ile ilgili gelecekte yapılabilecek her türlü değişiklik ve geliştirme için Meclis bünyesinde Pazar Yerleri ile ilgili komisyon kurularak üyeler seçildi. Komisyon seçimiyle ilgili söz alan Erenler Belediye Başkanı Şenol DİNÇ, özellikle artan ilçe nüfusu ve hizmet kalitesinin arttırılması ile ilgili şunları kaydetti; “Kurulan komisyonumuz Erenler ilçemiz için hayırlı olsun. Çarşamba Pazarımız, sebze pazarımız ve diğer pazarlarımızla ilgili komisyonumuz bir inceleme yaparak rapor sunacak. Bu rapora istinaden biz de pazarlarımızla ilgili yapılması gereken ne varsa çalışacağız ortaya koyacağız. Bu şu demek değil, pazarlarımızda değişiklik hazırlığı yapıyor değiliz ama ilerleyen süreçte karşımıza çıkabilecek her türlü problemle ilgili elimizde raporumuz hazır bulunmalı. Belediyemiz bünyesinde ilgili müdürlüklerimiz de gerekli çalışmalarını yapmakta.”

BİR KOMİSYON DA SOKAK HAYVANLARI İÇİN KURULDU
Gündemin 1. Maddesi kapsamında kurulan Pazar Yerleri İnceleme Komisyonunun ardından bir komisyon da Sokak Hayvanları ile ilgili komisyon kuruldu. Önümüzdeki günlerde sokak hayvanları ile ilgili yapılması beklenen yasa değişikliğinden önce belediyenin neler yapabileceği ve ilçe genelinde sokak hayvanlarıyla ilgili neler yapılabileceğini raporlayacak olan Sokak Hayvanları Komisyonu hakkında açıklamada bulunan Erenler Belediye Başkanı Şenol DİNÇ; “Hepimiz hayvan severiz. Ve asla hayvanlarımıza zarar gelmesini istemiyoruz. Fakat saldırgan olan hayvanlarımızla ilgili neler yapılabilir noktasında çalışmalarımızı belediyemiz bünyesinde tamamlamış sayılırız. Fakat meclisimizde kurulan komisyonun da raporu bizler için önemli bir yer alacak.” Dedi.

AFET İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV VE ÇALIŞMA YÖNETMELİĞİ MECLİSTEN GEÇTİ

Meclis gündeminin 2. Maddesinde yer alan Afet İşleri Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği meclis oylaması sonrası kabul edildi. Teklif öncesi açıklamada bulunan Başkan Şenol DİNÇ, afet konusunda hassasiyetlerini belirterek şunları kaydetti; “Afet İşleri Müdürlüğümüzün görev ve çalışma yönetmeliğini oylayacağız. Güncel ve mevzuata uygun bir şekilde hareket edebilmesi adına afet işleri müdürlüğümüzün çalışmalarına hız verdik. Afet İşleri Müdürlüğümüz kapsamında birçok işi başaracağız. Hazırlık çalışmalarımızda sona gelindi. Gerek coğrafi bilgi sistemi altyapısı tarafında gerekse arama kurtarma ekibinin kurulması gibi konular sonuca varmak üzere.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sakaryakent.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.